César Manuel Fernández Gil
Ribadavia  1979

Licenciado en Filosofía pola Universidade de Santiago de Compostela. Diplomado en Estudos Avanzados en Filosofía pola UNED. Profesor de Filosofía. Asesor de política cultural na Deputación de Ourense desde xaneiro de 2013 ata outubro de 2015.

Presidente local do PP de Ribadavia desde 2012 e portavoz municipal do PP no Concello de Ribadavia desde 2011. Deputado no Parlamento de Galicia na IX Lexislatura dende outubro de 2015.

Na X Lexislatura é presidente da Comisión 1ª, Institucional, de Administración Xeral, Xustiza e Interior, e voceiro do GPP na Comisión 4ª, de Educación e Cultura.


Contacto:
Partido Popular
Foto de César ManuelFernández Gil
Circunscrición de Ourense

Asistencias ós órganos parlamentarios

Comisión 1.ª, Institucional, de Administración Xeral, Xustiza e Interior

  • Presidente na reunión do venres, 22 de setembro de 2017, ás 10:35

Mesa Comisión 1ª Institucional de Administración xeral, Xustiza e Interior

  • Presidente na reunión do luns, 04 de setembro de 2017, ás 10:15
  • Presidente na reunión do luns, 18 de setembro de 2017, ás 10:15

Comisión 2.ª, Ordenación Territorial, Obras Públicas, Medio Ambiente e Ser.

  • Asistencia na reunión do mércores, 20 de setembro de 2017, ás 10:30

Pleno do Parlamento

  • Deputado na reunión do martes, 12 de setembro de 2017, ás 10:00
  • Deputado na reunión do mércores, 13 de setembro de 2017, ás 10:00

Comisión 4.ª, Educación e Cultura

  • Vogal na reunión do xoves, 14 de setembro de 2017, ás 10:35

Deputación Permanente

  • Vogal na reunión do martes, 29 de agosto de 2017, ás 12:05

Presidentes de Comisións

  • Presidente na reunión do martes, 29 de agosto de 2017, ás 11:30

© Parlamento de Galicia, 2011 | Rúa do Hórreo, 63 - 15701 Santiago de Compostela | Tel.: 981 551 300 Fax: 981 551 408