Montserrat Prado Cores
Cambados  1965

Diplomada en EXB e licenciada en Xeografía e Historia pola Universidade de Santiago de Compostela. Traballadora do Servizo Galego de Saúde.

Vinculación co movemento asociativo, participando na fundación e xuntas directivas de diversas asociacións culturais e veciñais. Concelleira en Cambados de 1991 a 1995. Delegada na provincia de Pontevedra da Consellaría de Innovación e Industria de 2005 a 2009. Membro do Consello de Administración da CRTVG (Compañía da Radio-Televisión de Galicia) desde 2009 a 2012. Deputada na IX Lexislatura, 2012-2016, sendo portavoz de Sanidade, Emprego e Xuventude. Membro da Executiva Nacional do BNG.


Contacto:
Bloque Nacionalista Galego
Foto de MontserratPrado Cores
Circunscrición de Pontevedra

Asistencias ós órganos parlamentarios

Pleno do Parlamento

  • Deputada na reunión do martes, 11 de xullo de 2017, ás 10:00
  • Deputada na reunión do mércores, 12 de xullo de 2017, ás 10:00

Comisión 5.ª, Sanidade, Política Social e Emprego

  • Secretaria na reunión do xoves, 29 de xuño de 2017, ás 16:05
  • Secretaria na reunión do mércores, 05 de xullo de 2017, ás 10:35
  • Secretaria na reunión do venres, 14 de xullo de 2017, ás 10:30

Mesa da Comisión 5.ª, Sanidade, Política Social e Emprego

  • Secretaria na reunión do xoves, 29 de xuño de 2017, ás 19:00
  • Secretaria na reunión do mércores, 05 de xullo de 2017, ás 14:00

Comisión 6.ª, Industria, Enerxía, Comercio e Turismo

  • Asistencia na reunión do venres, 30 de xuño de 2017, ás 10:35

Comisión 8.ª, Pesca e Marisqueo

  • Vogal na reunión do martes, 04 de xullo de 2017, ás 10:30

Comisión N.P. para o seguimento das políticas relativas á discapacidade

  • Vogal na reunión do luns, 10 de xullo de 2017, ás 10:30

© Parlamento de Galicia, 2011 | Rúa do Hórreo, 63 - 15701 Santiago de Compostela | Tel.: 981 551 300 Fax: 981 551 408