Moisés Blanco Paradelo
O Barco  1977

Diplomado en Ciencias da Educación, especialidade de Educación Musical, pola Universidade de Santiago de Compostela. É mestre de educación primaria do colexio Divina Pastora do Barco. Técnico especialista en Informática de Xestión e técnico especialista en Protocolo e Relacións Institucionais.

Concelleiro do Grupo Municipal do PP do Barco desde 2003, foi candidato á alcaldía en 2007 e 2011. Deputado provincial entre 2007 e 2011, e vicepresidente 2º da Deputación de Ourense entre 2009 e 2011. Presidente do PP do Barco.

Na X Lexislatura é presidente da Comisión 7ª de Agricultura, Alimentación, Gandería e Montes e voceiro do GPP nas áreas de Innovación e de Novas Tecnoloxías


Contacto:
Partido Popular
Foto de MoisésBlanco Paradelo
Circunscrición de Ourense

Asistencias ós órganos parlamentarios

Comisión 2.ª, Ordenación Territorial, Obras Públicas, Medio Ambiente e Ser.

  • Asistencia na reunión do martes, 16 de maio de 2017, ás 16:00

Pleno do Parlamento

  • Deputado na reunión do mércores, 26 de abril de 2017, ás 10:00
  • Deputado na reunión do martes, 09 de maio de 2017, ás 10:00
  • Deputado na reunión do mércores, 10 de maio de 2017, ás 10:00

Comisión 7.ª, Agricultura, Alimentación, Gandaría e Montes

  • Presidente na reunión do xoves, 27 de abril de 2017, ás 10:33
  • Presidente na reunión do venres, 12 de maio de 2017, ás 10:35

Mesa da Comisión 7.ª, Agricultura, Alimentación, Gandería e Montes

  • Presidente na reunión do luns, 08 de maio de 2017, ás 12:00
  • Presidente na reunión do luns, 22 de maio de 2017, ás 12:00

Presidentes de Comisións

  • Presidente na reunión do mércores, 26 de abril de 2017, ás 09:45
  • Presidente na reunión do mércores, 24 de maio de 2017, ás 09:45

© Parlamento de Galicia, 2011 | Rúa do Hórreo, 63 - 15701 Santiago de Compostela | Tel.: 981 551 300 Fax: 981 551 408