Abel Losada Álvarez
Ourense  1964

Actualmente reside en Vigo.

Doutor en Ciencias Económicas pola Universidade de Santiago de Compostela. Profesor titular na Facultade de Económicas da Universidade de Vigo. Especialista en historia económica, demografía e economía da poboación. Ten publicadas diversas monografías e artigos e participado en congresos e seminarios de universidades españolas e estranxeiras.

Militante do PSdeG-PSOE desde 1987, é membro da Comisión Executiva Local de Vigo, da Comisión Executiva Provincial de Pontevedra e do Comité Nacional Galego. Formou parte da Comisión Executiva Nacional Galega do PSdeG–PSOE entre 2000 e 2009, onde ocupou a Secretaría de Economía, Estudos e Programas.

Foi concelleiro no Concello de Vigo entre 2006 e 2007 e director xeral do Gabinete do presidente da Xunta de Galicia entre 2008 e 2009. Deputado na VII, VIII e IX lexislaturas, foi portavoz do Grupo Socialista entre 2010 e 2013.


Contacto:
Partido Socialista de Galicia
Foto de AbelLosada Álvarez
Circunscrición de Pontevedra

Asistencias ós órganos parlamentarios

Comisión 3.ª, Economía, Facenda e Orzamentos

  • Presidente na reunión do venres, 22 de setembro de 2017, ás 10:30
  • Presidente na reunión do mércores, 11 de outubro de 2017, ás 10:30

Mesa da Comisión 3.ª, Economía, Facenda e Orzamentos

  • Presidente na reunión do xoves, 05 de outubro de 2017, ás 10:15

Pleno do Parlamento

  • Deputado na reunión do martes, 26 de setembro de 2017, ás 10:00
  • Deputado na reunión do mércores, 27 de setembro de 2017, ás 10:00
  • Deputado na reunión do mércores, 04 de outubro de 2017, ás 10:00
  • Deputado na reunión do venres, 06 de outubro de 2017, ás 11:00
  • Deputado na reunión do martes, 17 de outubro de 2017, ás 10:00
  • Deputado na reunión do mércores, 18 de outubro de 2017, ás 10:00

Comisión 6.ª, Industria, Enerxía, Comercio e Turismo

  • Vogal na reunión do luns, 02 de outubro de 2017, ás 10:35
  • Vogal na reunión do luns, 09 de outubro de 2017, ás 10:30

Comisión 7.ª, Agricultura, Alimentación, Gandaría e Montes

  • Asistencia na reunión do venres, 29 de setembro de 2017, ás 10:35

Presidentes de Comisións

  • Presidente na reunión do martes, 26 de setembro de 2017, ás 16:15

Ponencia PPL de fomento da implantación de iniciativas empresariais

  • Titular G.P. dos Socialistas de Galicia na reunión do luns, 02 de outubro de 2017, ás 13:30
  • Titular G.P. dos Socialistas de Galicia na reunión do martes, 03 de outubro de 2017, ás 13:00
  • Titular G.P. dos Socialistas de Galicia na reunión do mércores, 04 de outubro de 2017, ás 13:00
  • Titular G.P. dos Socialistas de Galicia na reunión do xoves, 05 de outubro de 2017, ás 13:30

© Parlamento de Galicia, 2011 | Rúa do Hórreo, 63 - 15701 Santiago de Compostela | Tel.: 981 551 300 Fax: 981 551 408